Doprava pri nákupe nad 50 € ZADARMO!
Darček ku každej objednávke
Zahrajte si naše pexeso

Zahrajte si naše pexeso a spoznajte krásy Slovenska

Spoznať krásne a zaujímavé miesta na Slovensku môžete aj z pohodlia domova. Ak práve teraz nie ste na žiadnom výlete, no aj tak sa vám žiada spoznávať rôzne krásy a zaujímavosti Slovenska, zahrajte si naše pexeso. Slovenské motívy na obrázkoch vás prevedú rôznymi kútmi Slovenska, precvičia vašu pamäť aj zabavia celú rodinu. Aby ste pri hre vedeli, aké miesta sa na našom pexese nachádzajú, pripravili sme si pre vás krátky prehľad:

Hrad Devín

1. Hrad Devín

Hrad sa nachádza v Bratislave na sútoku riek Dunaja a Moravy. Patrí k najstarším historicky doloženým hradným objektom na Slovensku. Celoročne v ňom nájdete zaujímavé expozície, ktoré vás prevedú históriou tohto miesta.

Chmarošský viadukt

2. Chmarošský viadukt

Kúsok od mesta Brezno nájdete 113,6 metrov dlhý a 18 metrov vysoký železničný most, ktorý púta pozornosť nielen na fotkách, ale aj naživo. Patrí k najznámejším technickým pamiatkam na Slovensku.

Téryho chata

3. Téryho chata

Túto najvyššie položenú chatu s celoročnou prevádzkou nájdete vo Vysokých Tatrách vo výške 2 015 m n. m. Na chatu vás dovedie viacero chodníkov, napríklad aj zo Starého Smokovca.

Súľovské skaly

4. Súľovské skaly

Výrazný členitý reliéf, ktorý jednoducho spoznáte aj na obrázku je charakteristický pre Súľovské skaly. Táto oblasť patrí k najobľúbenejším lokalitám v Strážovských vrchoch a nájdete v nej hrad, jaskyne aj skalné vyhliadky.

Veľký Rozsutec

5. Veľký Rozsutec

Výrazný vrch nachádzajúci sa kúsok od Terchovej je ľahko rozpoznateľný podľa svojho tvaru. Je považovaný za jeden z najkrajších vrchov na Slovensku a možno ho označiť za symbol Malej Fatry.

Spišský hrad

6. Spišský hrad

Spišský hrad sa nachádza na vápencovom skalnom brale a je jeden z najväčších hradných komplexov v strednej Európe. Týči sa nad mestom Spišské Podhradie a spája východoslovenské regióny Spiš a Šariš.

Čičmany

7. Čičmany

Obec známa svojou zachovalou ľudovou architektúrou ukrýva krásne drevenice pomaľované charakteristickým ľudovým ornamentom. Čičmany nájdete v južnej časti Rajeckej doliny.

Radničné námestie v Bardejove

8. Radničné námestie v Bardejove

Obdĺžnikové námestie tvorí centrálnu historickú zónu mesta, ktorá je charakteristická meštianskymi gotickými stavbami. Najvýznamnejšou pamiatkou námestia je rímskokatolícka Bazilika svätého Egídia, stojacia v jeho severnej časti.

Rozhľadňa Terchovské srdce

9. Rozhľadňa Terchovské srdce

30 metrov vysoká rozhľadňa sa týči na kopci Oblaz a vďaka tomu si ju všimnete už z diaľky. Nachádza sa na konci náučného chodníka a uvidíte z nej známu obec Terchová ako na dlani.

Gerlachovský štít

10. Gerlachovský štít

Najvyšší vrch Vysokých Tatier sa týči vo výške 2 655 metrov nad morom. Jeho názov je odvodený od neďalekej obce Gerlachov. Dostať sa naň môžete turistickým chodníkom z horského hotela Sliezsky dom.

Objavte tie najkrajšie miesta na Slovensku s naším stieracím bucket listom

Neprehliadnite

Stierací plagát TOP 100 Slovensko

Spoznajte 100 najkrajších miest na Slovensku pomocou nášho stieracieho plagátu vo formáte A2.

Kostol sv. Kataríny v Kremnici

11. Kostol sv. Kataríny v Kremnici

Kostol je dominantou Mestského hradného komplexu v Kremnici. Ide o neskorogotický dvojloďový kostol s výraznou vežou, ktorá je sprístupnená aj turistom.

Kráľova Hoľa

12. Kráľova Hoľa

Hora ospevovaná slovenskými básnikmi patrí k najkrajším vrchom Nízkych Tatier. Výrazný vrch s výškou 1 946 m n. m. ponúka neobyčajný výhľad na Vysoké Tatry, Spiš, Horehronie aj Liptov.

Bratislavský hrad

13. Bratislavský hrad

Dominanta hlavného mesta Slovenska v minulosti slúžila ako sídlo panovníkov, dnes v nej nájdete Historické múzeum. Štvorvežová stavba je neodmysliteľnou súčasťou bratislavskej panorámy.

14. Zobor

Vrch nad mestom Nitra je známy svojou bohatou a zaujímavou históriou. Na Zobore môžete vidieť pozostatky významného hradiska a nachádzal sa tu aj benediktínsky kláštor, v ktorom vznikli Zoborské listiny – najstaršie zachované listiny na Slovensku.

Kľak

15. Kľak

Na tomto vrchu Malej Fatry si užijete panoramatické výhľady na všetky svetové strany. Týči sa nad Fačkovským sedlom a medzi turistami je veľmi obľúbený.

Drevený kostol v Hervartove

16. Drevený kostol v Hervartove

Kostol z 15. storočia sa nachádza v okrese Bardejov a ide o najzachovalejší drevený kostol na Slovensku. Kostolík je zapísaný aj do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Trenčiansky hrad

17. Trenčiansky hrad

Trenčiansky hrad je národnou kultúrnou pamiatkou a predstavuje symbol Stredného Považia. Jeho romantický vzhľad a zaujímavé podujatia zlákajú nejedného výletníka.

Chata pri Zelenom plese

18. Chata pri Zelenom plese

Celoročne otvorená chata vo Vysokých Tatrách ponúka turistom chutné jedlo aj ubytovanie počas celého roka. Je dobre prístupná nielen po vlastných, ale aj bicyklom či na lyžiach.

Múzeum SNP

19. Múzeum SNP v Banskej Bystrici

Ide o jeden z najvýznamnejších pamätníkov na Slovensku s charakteristickým štýlom stavby. Vo vnútri sa nachádza múzeum s archívom zachytávajúce obdobie druhej svetovej vojny a Slovenského národného povstania.

Pamätník Dukla

20. Pamätník Dukla

Pamätník nachádzajúci sa vo Svidníku pripomína spoločenskú operáciu, ktorá sa odohrala počas druhej svetovej vojny. Pamätník je zaradený medzi národné kultúrne pamiatky.

Nový zámok v Banskej Štiavnici

21. Nový zámok v Banskej Štiavnici

Táto renesančná budova bola postavená v období bojov proti Turkom. Išlo o strážnu pevnosť, ktorá svojím vzhľadom pripomína raketu a patrí k dominantom mesta Banská Štiavnica.

Divadlo Košice

22. Divadlo Košice

Budova košického divadla je považovaná za architektonický skvost a stojí v strede Hlavnej ulice. V budove sídli hlavná scéna Štátneho divadla a môžete si sem prísť vychutnať operu, operetu, činohru alebo balet a občas aj muzikál.

Bojnický zámok

23. Bojnický zámok

Majestátny romantický zámok nachádzajúci sa v Trenčianskom kraji je známy svojimi podujatiami aj priľahlou zoologickou záhradou. Pri jeho návšteve si môžete byť istí, že sa budete cítiť ako v rozprávke.

Socha Juraja Jánošíka v Terchovej

24. Socha Juraja Jánošíka v Terchovej

Socha meria 7 a pol metra a bola postavená v roku 1988. Týči sa nad rodiskom známeho slovenského zbojníka – Juraja Jánošíka a je vyrobená z ušľachtilého oceľového plechu.

Kriváň

25. Kriváň

Ľahko rozpoznateľný vrch vo Vysokých Tatrách je známy svojím charakteristickým tvarom. Vďaka nemu Kriváň spoznáte hneď na prvý pohľad. Je turisticky mimoriadne atraktívny a patrí k najvyšším vrchom na Slovensku s výškou 2 494 m n. m.

Kalvária Banská Štiavnica

26. Kalvária Banská Štiavnica

Kalvária stojí na Ostrom vrchu a vidieť ju zo všetkých strán. Po rekonštrukcii púta pozornosť nielen turistov, ale aj umelcov. Krásne zasadenie do krajiny a nádherný výhľad z nej robia jednu z najnavštevovanejších pamiatok.

Špania dolina

27. Špania dolina

Špania dolina je malebná banícka obec v Banskobystrickom kraji. Ide o pokojné miesto na výlet, v ktorom nájdete krásne domčeky aj pekné lesné cestičky na príjemnú prechádzku.

Štrbské pleso

28. Štrbské pleso

Ide o najnavštevovanejšie tatranské pleso a druhé najväčšie jazero na slovenskej strane Tatier. Turistom ponúka miesto na príjemnú prechádzku okolo celého plesa či člnkovanie.

Mohyla na Bradle

29. Mohyla M. R. Štefánika

Mohyla Milana Rastislava Štefánika je monumentálna hrobka nachádzajúca sa na vrchu Bradlo. Pamätník je postavený na mieste, kde Štefánik tragicky zahynul pri leteckom nešťastí.

Oravský hrad

30. Oravský hrad

Verejnosti sprístupnený Oravský hrad skrýva expozíciu Oravského múzea. Nachádza sa pri obci Oravský podzámok a patrí k najkrajším hradným stavbám na Slovensku.

Čierny Balog

31. Čierny Balog

Obľúbená lokalita na Horehroní je charakteristická Čiernohronskou lesnou železnicou. Cesta vlakom po tejto železnici vedie cez les aj futbalový štadión a ponúka zážitok pre malých aj veľkých.

Devínska Kobyla

32. Devínska Kobyla

Vyhliadková veža na Devínskej Kobyle je pomerne nová atrakcia v bratislavských lesoch. Leží nad mestskou časťou Devín a patrí k nenáročným výletom.

Stierajte a objavujte - pod každou stieracou plochou sa skrýva originálna ilustrácia

Neprehliadnite

Stierací plagát TOP 100 Slovensko

Spoznajte 100 najkrajších miest na Slovensku pomocou nášho stieracieho plagátu vo formáte A2.